Meč pravdy 6

16. leden 2016 | 07.29 |
› 

Terry Goodkind - Víra poražených

Víra poraženýchAutor: Terry Goodkind

Název: Víra poražených

Originální název: Faith of the Fallen

Série: Meč pravdy 6

Originální název série: Sword of Truth 6

Nakladatelství: Classic

Vazba: Hardback

Počet stran: 616

Cena: 489 Kč

Datum vydání: 12.2.2013

Ukázka 1

Ukázka 2


Anotace:

Richard Cypher a zraněná Kahlan Amnell se stahují do ústraní. Kahlan se zotavuje z brutálního napadení, k němuž došlo v Anderitu a při kterém málem zemřela. Richard jí pomáhá se uzdravit a získat zpět mocnou sílu matky zpovědnice. Idylický pobyt v liduprázdných horách daleko od civilizace ale netrvá věčně – přestože se Richard rozhodl nezasahovat do války s Císařským řádem, je unesen sestrou temnot Nicci, milenkou císaře Jaganga a nebezpečnou kouzelnicí. Nicci k sobě Richarda připoutá pomocí kouzla pojícího ji s Kahlan – pokud se s Nicci něco stane, nebo se jí Richard bezmezně nepodřídí, Kahlan zemře. Zatímco Kahlan prahne po pomstě a obklopuje se mohutnou armádou, Richard je donucen žít s Nicci v podivně pokřivené společnosti ve středu Císařského řádu.

Zdroj: www.banshies.cz

Tato série už jednou vyšla, v prvním českém vydání najdete jeden díl rozdělený na 2 knihy. Toto druhé vydání už má podobu toho originálního.

Moje recenzička:

Šestý díl série Meč pravdy se mi z těch jedenácti líbil nejvíc. Četla jsem ho se zatajeným dechem a často se mi zamlžily oči. Do kolen mě dostával Richard. V naprosto beznadějném a špinavém světě byl světýlkem inspirace, které odmítalo zhasnout. Jeden člověk s konstruktivním přístupem k životu dokáže ovlivnit ostatní, dodat jim znovu naději, připomenout jim, že mají žít své životy.

Vložila: Eva

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře