Anita Blake 4

30. září 2015 | 07.48 |
› 

Laurell K. Hamilton - Kavárna šílenců

kavarna_silencuAutor: Laurell Kaye Hamilton

Název: Kavárna šílenců

Originální název: The Lunatic Cafe

Série: Anita Blake, lovec upírů 4

Originální název série: Anita Blake, Vampire Hunter 4

Nakladatelství: Epocha

Vazba: Hardback

Počet stran: 312

Cena: 299 Kč

Datum vydání: 15.10.2015
(2. vydání)

Ukázka

Citáty


Anotace:ab4en

"S netvory si hraju pořád. Tak jsem se s jedním zasnoubila. Zabít ho můžu vždycky."

Anita je oživovatelka mrtvých, a i když občas vypomáhá policii při vyšetřování nadpřirozených zločinů, není žádné soukromé očko. Proto se zprvu odmítá ujmout klienta, který chce nalézt svou zmizelou ženu – vlkodlačici. Navíc má právě spoustu jiných starostí, jak profesionálních, tak soukromých. V milostném životě zatím neměla moc štěstí, a jak se ukazuje, všechno je ještě komplikovanější, když chodíte s vlkodlakem a přitom o vás zároveň usiluje samotný upíří vládce města.
Ale citové problémy musejí stranou, protože k záhadným zmizením kožoměnců se přidává bestiální vražda a ve městě se zničehonic objevuje Anitin starý přítel Edward, profesionální lovec nestvůr – a kde je on, tam se brzy začnou dít velice ošklivé věci. Je na Anitě, aby rozmotala spleť indicií a nenechala se vtáhnout příliš hluboko do podivného světa lykantropích smeček – nebo si aspoň zachránila holý život.

Zdroj: www.epocha.cz

Moje recenzička:

Občas mají knihy z téhle série tak poetické názvy, až se divím, kam na ně autorka chodí. Ovšem Kavárna šílenců se na dění téhle knihy dokonale hodí. Všechno, co se odehrává, vážně působí, jako by se v knize setkávala šílená partička, jako v nějakém café, samozřejmě až na to leckdy otřesné () dění, na které ale Anita už začíná být zvyklá. Některé Anitiny názory na partnerský vztah a manželství mají něco do sebe. Jsou podané se suchým humorem a leckdy až drsným nadhledem, který bych od Anity jakožto mladé ženy ani nečekala. Není divu, že se v tomhle směru pořád nemůže k ničemu rozhoupat a když už něco, tak to trvá děsnou dobu.

ab4

Napsala a vložila: Eva

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář